KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052102
nr 1405 2102
Inga Hense
(1919-1999), Sverige
Oljemålning, Komposition med rödbetor, Signerad. Olja på pannå, 21x25 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
Inga Hense, svensk målare och konsthantverkare född i Helsingborg 1919, död 1999.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:13:55
600 kr
800 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Inga Hense
Läs mer om Inga Hense